Giełda kryptowalut Polniex przejęta przez spółkę Circle

16/03/2018

 

Eksperci oceniają, że przejęcie giełdy Poloniex przez związaną z bankiem Goldman Sachs spółkę Circle jest kolejnym krokiem do normalizacji rynku kryptowalutowego. Zakup ma zwiększyć zaangażowanie firmy w realizację nowoczesnej wizji światowej ekonomii i umocnić jej pozycję jako lidera technologii Blockchain. Wg magazynu Fortune, wartość transakcji wyniosła 400 mln dolarów.

 

Jak podaje Coinmarketcap, Poloniex jest czternastą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie. Wartość jej dziennego wolumenu transakcji szacuje się na 142 miliony dolarów, a jej zakup pozwoli spółce CIrcle konkurować z monopolistą rynku kryptowalutowego w Stanach - platformą Coinbase.

 

Circle jest jednym z najlepiej finansowanych start-upów w branży - do grona jej inwestorów należą m.in. Goldman Sachs Group i “chiński Google”, czyli Baidu Inc. Wg agencji Reutera używana przez spółkę sieć płatności peer-to-peer już jest oparta na blockchainie, a jak twierdzi Fortune, operacje kryptowalutowe prowadzone przez Circle opiewają na wartość 2 miliardów dolarów miesięcznie. Wg tego samego źródła, minimalna kwota pojedynczej transakcji ma wynosić 250 tysięcy dolarów. W szerokim portfolio spółki można znaleźć m.in. aplikację do przeprowadzania transakcji za pomocą SMSów, zapowiadane rozwiązanie ułatwiające dokonywanie niewielkich inwestycji kryptowalutowych oraz cyfrowe portfele - spółka posiada więc wachlarz produktów i usług, które będzie można łatwo powiązać z przejętą giełdą.


Żródła: NewsBTC, Gieldykryptowalut.pl

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Przeczytaj kolejny artykuł
Please reload

© 2019 by Alfhaim S.A.

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod Nr 0000733718,

której akta przechowuje Sąd Rejonowy Lublin – wchód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Wysokość kapitału zakładowego: 4.046.519,00 złotych (wpłacony w całości).

Polityka prywatności