PGNiG wypróbuje technologię blockchain

09/04/2018

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, jako lider w branży, chce trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o innowacyjne rozwiązania. Korzystając z okazji, spółka Billion rozpoczęła prace nad wykorzystaniem technologii blockchain właśnie w polskim przemyśle energetycznym. Ta rodzima firma oferuje m.in. system natychmiastowych płatności, który opiera się na rozproszonej księdze głównej.

 

 

Jak podaje Billion, zakres współpracy z PGNiG obejmie umożliwienie przeprowadzania płatności mobilnych oraz stworzenie platform handlu gazem i energią, a także obsługi klienta indywidualnego.

 

Zgodnie z komunikatem Jacka Miguły, CCO Billiona, testy technologii blockchain rozpoczęto już w trzech obszarach branży energetycznej. Oparte na niej rozwiązania mają obniżyć koszty obsługi klienta PGNiG, zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania danych oraz pozostać w zgodzie z wymogiem prawnym przekazywania informacji w niezmienionej formie. Jednym z praktycznych zastosowań technologii blockchain ma być użycie jej do procesowania tzw. “inteligentnych umów”. Byłyby one zapisywane w łańcuchu blockchain po spełnieniu wytycznych i realizowane. Systemy PGNiG, służące do przeprowadzania płatności w rozwiązaniach do obsługi klienta oraz elektromobilności, mogą również korzystać z pieniądza cyfrowego, zapisanego w platformie blockchainowej oferowanej przez Billon.

 

- Chcemy rozpoznać aktualne kierunki rozwoju technologii blockchain i być zorientowani, jak te innowacyjne rozwiązania mogą wpłynąć na udoskonalenie naszej oferty - podsumowuje Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG.

 

Żródło.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Przeczytaj kolejny artykuł
Please reload

© 2019 by Alfhaim S.A.

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod Nr 0000733718,

której akta przechowuje Sąd Rejonowy Lublin – wchód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Wysokość kapitału zakładowego: 4.046.519,00 złotych (wpłacony w całości).

Polityka prywatności