Globalny fintech przyjeżdża do Łodzi

24/10/2018

Już wkrótce, bo 28 i 29 listopada 2018 w Łodzi podczas Impact fintech'18 będziemy mieli możliwość dowiedzieć się jak Singapur, który jest zaledwie krok lub dwa dalej w rozwoju fintechu niż Polska w kilka lat stał się globalnym liderem inwestując w ten sektor niemal 200 mln USD i budując rozwiązania prawne rewolucjonizujące podejście nadzorców do bankowości - możemy przeczytać na money.pl

 

 

"Dla globalnych liderów fintechu, Polska staje się jednym z kluczowych punktów na mapie. To tu tradycyjne banki inwestują w technologię, to tu fintechowe nowinki są szybko adaptowane przez rzesze konsumentów. To także nad Wisłą powstają zalążki firm, mogących wkrótce podbić międzynarodowe rynki finansowe. Co zatem może wesprzeć gwałtowny rozwój fintechu made in Poland? Jednym z elementów jest piaskownica regulacyjna, zapowiadana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Polska piaskownica wzorowana ma być m.in. na rozwiązaniach sprawdzonych w Singapurze.

 

Monetary Authority of Singapore (MAS) – bank centralny i nadzorca tamtejszego rynku uruchomił właśnie Apix, platformę udostępniającą interfejs oprogramowania dla międzynarodowych fintechów, nie tylko tych z singapurskiej piaskownicy. Jednocześnie ruszyła szybka ścieżka patentowa dla firm z branży, skracająca proces uzyskania ochrony prawnej wynalazku z 2 lat do ledwie 6 miesięcy.

 

Apix ma napędzać wzrost cyfrowej gospodarki, łączyć fintechy, regulatorów i innowatorów ponad granicami – zapowiada Roy Teo, chief fintech oficer w MAS i zarazem jeden ze speakerów spodziewanych na Impact fintech'18."

 

Źródło: https://www.money.pl/sekcja/impactfintech/globalny-fintech-przyjezdza-do-lodzi-polska,230,0,2418918.html

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Przeczytaj kolejny artykuł
Please reload

© 2019 by Alfhaim S.A.

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod Nr 0000733718,

której akta przechowuje Sąd Rejonowy Lublin – wchód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Wysokość kapitału zakładowego: 4.046.519,00 złotych (wpłacony w całości).

Polityka prywatności